Блог | Почему нельзя пить чай с лимоном и когда следует употреблять только цедру

Почему нельзя пить чай с лимоном и когда следует употреблять только цедру

Сегодня речь пойдет о продукте, который каждому знаком с детства – о лимоне. Его многие используют в повседневном рационе, добавляя к гарнирам, салатам, напиткам или десертам. Цитрусовые - апельсины, мандарины, грейпфруты, помело и, конечно, лимоны, обычно присутствующие на нашем столе в холодное время года.

Далее текст на языке оригинала

Лимон прийнято вважати джерелом аскорбінової кислоти, тому що він кислий. Деякі проводять "вітамінізацію" від застуди саме лимоном, вживаючи його дольками або додаючи в чай та інші напої.

Втім, середній лимон, вага якого 60 г, дійсно може дати організму 25 - 30 мг вітаміну С, що відповідає одній третині його добової норми. Але мало хто з'їсть свіжий плід цитруса цілком з м'якоттю і шкіркою. Тому розраховувати на дольку лимона, як на джерело саме "аскорбінки" навряд чи варто. Особливо, коли його кладуть в гарячий напій. На жаль, при попаданні в гарячу воду основна кількість вітаміну руйнується.

Крім "аскорбінки" в лимонах присутні в невеликих кількостях вітаміни В6 і В1. Серед мінеральних речовин варто відзначити кальцій (12,2%) і мідь (9%) які містяться в шкірці лимона. У ній же в 4 рази більше клітковини (42%) і пектину (40%) ніж в м'якоті.

І хоча лимони не є рекордсменом за вмістом "аскорбінки", в них багато інших речовин, які проявляють свої корисні властивості. Це органічні кислоти - лимонна і яблучна, фітонциди, рутин. Флавоноїди гесперидин і діосмін покращують кровообіг і допомагають запобігти розвитку атеросклерозу, а лімонен, нарингенін і кумарини мають протипухлинну дію. Однак варто відзначити, що отримати високу дозу названих речовин, вживаючи тільки лимони дуже складно. І, тим не менш, регулярне вживання лимона, його цедри збагатять ваш раціон цими цінними речовинами. Тим більше що в лимонах їх кількість залишається незмінним практично весь рік.

Однак лимон не кожній людині може бути корисний. Специфічні білки цитрусових і лимона зокрема-алергени, особливо якщо ці плоди вживати у великих кількостях. Тому дітям потрібно давати лимон та інші цитрусові їх з обережністю і в невеликих кількостях. Не варто захоплюватися лимонами і людям з підвищеною кислотністю, виразкою шлунка і з проблемною підшлунковою залозою. У таких випадках краще використовувати не сам лимон, а його цедру.

Головне правило, яке слід дотримуватися - їсти лимон в розумних кількостях.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...

Сейчас мы готовим

Все рецепты