Блог | Капуста может быть опасна: как правильно употреблять

Капуста может быть опасна: как правильно употреблять

Хочу сьогодні приділити увагу простій і доступній всім капусті, у якої сезон використання триває цілий рік. Адже цей продукт успішно справляється з нашим щоденним завданням "більше овочів на столі", особливо в холодну пору, коли багато овочів привізні і вже не радують своєю ціною.

Білокачанна, червонокачанна, савойська належить до сімейства капустяних (хрестоцвітних), туди входять також броколі, брюссельська, цвітна, пекінська капусти і кольрабі.

У всіх капустах досить велику кількість рослинного білка - від 1.8 до 2.5 г на 100 г продукту. Це більше ніж в інших овочах і зелені. Крім того в них багато клітковини - від 2.5 до 3.5 г. Якщо щодня в раціоні буде 200 г однієї з капуст, так ви отримаєте майже 1/3 частину добової потреби харчових волокон і 1/5 рослинного білка.

Капустяні вітаміни.

Серед всіх капустяних більш доступна білокачанна. Одне з її головних позитивів - здатність добре зберігати в собі вітамін С тривалий час, протягом 7-8 місяців, з дуже повільною швидкістю зниження його концентрації до кінця строку зберігання. Така властивість є не у всіх овочів. Справа в тому, що вітамін С в білокачанній капусті присутній у формі аскорбігена, який майже не руйнується при кулінарній обробці. Тільки приготування не повинно бути тривалим. Добре зберігається вітамін С і в квашеній капусті.

Є пребіотиком, тому як містить багато клітковини, яка годує нашу корисну захисну мікрофлору кишечника людини, стимулює її ріст і активність і поліпшує тим самим її здоров'я.

Ще одне достоїнство капусти - має вітаміни і мінерали, які накопичуються в більшій кількості, ніж в інших харчових рослинах. Наприклад, вітамін U, який має репаративні властивості, сприяє загоєнню ран, виразок, має антигістамінну дію, знижує виникнення алергічних реакцій.

Але безумовно, як не корисна капуста, забезпечити необхідною кількістю організму вітамінами та мінералами тільки капустою неможливо, та й сенсу немає. Адже вживати тільки капусту дуже сумно, та й не всім вона підходить. Вона протипоказана людям, що страждають нирково-кам'яною хворобою - вона багата пуринами. У свіжому вигляді не можна при панкреатиті. При загостренні виразкової хвороби шлунку чи дванадцятипалої кишки, коліту капуста перетворюється з ліків в подразнюючий фактор.

Також капуста містить гойтрогени. Це речовини, які є антагоністами йоду: вони перешкоджають засвоєнню йоду щитоподібною залозою. Однак, при термічній обробці і квашенні ці речовини стають неактивними. Але і сиру капусту, навіть при наявності цих речовин, корисно вживати. Головне: не три рази на день, сім днів на тиждень.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...

Сейчас мы готовим

Все рецепты