Соль и похудение: превращаем "врага" в "друга"

Соль и похудение: превращаем 'врага' в 'друга'

Естественно, что соль необходима всем, в том числе, и тем, кто худеет, – но только в определенных количествах. Иначе она перестает быть другом и превращается во врага.

Избыток соли вреден. Чипсы, сушеная рыба, копченые сыры, колбасы, сосиски, соленое печенье и много других готовых продуктов содержат много соли. Современная пища перенасыщена солью, хотя на первый взгляд это может быть не очевидным. А привычка добавлять соль в блюда, иногда даже не попробовав их, может легко привести к проблемам со здоровьем. Избыток поваренной соли увеличивает нагрузку на сердце, почки и печень, задерживает воду в тканях, что приводит к повышению артериального давления. Задержка жидкости увеличивает вес, а от этого ухудшается настроение.

Видео дня

Далее текст на языке оригинала.

Ще сіль сприяє переїданню, вона один з кращих підсилювачів смаку. Солона їжа пробуджує апетит, тому люди в середньому з'їдають більше солоної їжі, ніж несолоної.

СКІЛЬКИ СОЛІ МОЖНА ВЖИВАТИ?

У день допустимо споживати не більше 10 - 12 г солі. Половину – з готовими продуктами харчування, половину – 5 - 6 г (чайна ложка) солі використовувати на досолювання.

ЯК З'ЇСТИ МЕНШЕ СОЛІ?

  • Додавайте сіль в кінці приготування, а ще краще – вже в готову страву на тарілці. Кладіть менше солі, ніж передбачено в рецепті.

  • Щоб додати смаку використовуйте натуральні спеції. Це дозволить знизити кількість солі при приготуванні їжі.

Соль и похудение: превращаем "врага" в "друга"
Соль и похудение: превращаем "врага" в "друга"
Соль и похудение: превращаем "врага" в "друга"

Якщо "перебрали" з солоною їжею, постарайтеся відновити баланс, вживаючи більше овочів і фруктів. Не забувайте про воду.

  • Якщо ви не можете прорахувати, скільки солі ви вживаєте, відсипте 5 г солі в окрему сільничку і подивіться, чи вистачає її вам на день.

  • Уважно вивчайте етикетки готових продуктів. Вибирайте продукти зі зниженим вмістом солі або без солі. Не зловживайте готовими покупними соусами. У них багато не тільки солі, але і цукру. Намагайтеся якомога рідше споживати напівфабрикати.

Іноді на етикетці вказується кількість натрію. Щоб дізнатися, скільки солі міститься в продукті, помножте це значення на 2,5. Іншими словами: чайна ложка, наповнена по вінця, – це близько 5 г солі і приблизно 2 г натрію. Пам’ятайте – 1 г солі "утримує" в нашому організмі як мінімум 100 мл води.

Всім здорового та смачного харчування!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Сейчас мы готовим

Все рецепты