Які страви з м’яса готували українці у XIX столітті: розповідає бренд-шеф Віталій Гуралевич
![Які страви з м’яса готували українці у XIX столітті: розповідає бренд-шеф Віталій Гуралевич](https://i.obozrevatel.com/news/2024/4/1/vegetable-salad-with-lamb-leg.jpg?size=1944x924)
Останнім часом українська кухня набуває у світі великої популярності. Саме тому варто згадати історію та дізнатись, які страви готували жителі нашої країни у XIX столітті.
Сама про це у своєму інтерв’ю FoodOboz розповів бренд-шеф популярного ресторану Віталій Гуралевич. На його думку, сучасної української кухні не існує, адже в її основі лежать саме ті страви, що готувались ще 200-300 років назад, просто трішки змінені.
За словами Віталія, найпопулярнішими у ХІХ столітті видами м’яса для приготування були саме курятина та гуска. Приготувати автентичні страви того часу можна і зараз, адже до наших днів зберіглося багато оригінальних рецептів. Одним із таких рецептів є краянці у тісті.
Для приготування цієї страви потрібно відбити яловиче м’ясо, опустити його в кляр та смажити на пательні. А для того, щоб страва залишилась соковитою та набула ніжного смаку, її відправляли брайтрур (особлива піч).
Саме у XIX столітті та території України з’явилось дуже багато різноманітних страв з м’яса. Наприклад, яловичий язичок, який носив назву лизень. Також популярними стали рибні страви, які готувати в основному з осетру, коропа та щуки. Ще до ХІХ століття рибні страви також були популярними, але саме у цей час з’явились різноманітні технології їх приготування.
На OBOZ.UA можна ознайомитись з різними українськими стравами: