Сухофрукты: полезны для здоровья, но есть несколько оговорок

2 минуты
7,4 т.
Сухофрукты: полезны для здоровья, но есть несколько оговорок

Сухофрукты, как следует из названия, это высушенные фрукты, из которых почти полностью удалена вода. Они являются сезонной, удобной альтернативой свежим фруктам.

Сухофрукты используют во время путешествий, в качестве перекусов, они часто попадают в ланчбоксы и занимают важное место в наборах продуктов для чрезвычайных ситуаций, которые, к сожалению, стали рутиной для многих украинцев в этом году.

Далее текст на языке оригинала

Найбільш поширеними представниками є родзинки, фініки, чорнослив і курага. 30-грамова порція сухофруктів може бути однією з необхідних п’яти порцій фруктів та овочів на день. Вона приблизно еквівалентна 80 грамам свіжих фруктів.

Видео дня

Сухофрукти відрізняються високою поживною цінністю. Наприклад, 30 грамів родзинок постачають 82 Ккал, 0,6 г білка, 20,8 г вуглеводів, 20,8 г цукру, 306 мг калію, 0,8 г клітковини.

П’ятірка важливих переваг сухофруктів включає наступне:

Антиоксиданти

Сухофрукти багаті рослинними сполуками із захисними антиоксидантними властивостями, як антоціани, катехіни та феноли. Ці сполуки покращують кровообіг та знижують ризик найбільш небезпечних і поширених захворювань, включаючи хвороби серця, рак і діабет 2 типу.

Мікроелементи

Оскільки сушені фрукти містять менше води, вони є більш концентрованим джерелом вітамінів і мінералів порівняно зі свіжими аналогами.

Багаті харчовими волокнами

Сушені фрукти містять приблизно у два-три рази більше клітковини, ніж їх свіжі еквіваленти. Більшість із нас не споживає достатньо клітковини, яка є важливою для підтримки функції травлення. Споживання більшої кількості фруктової клітковини пов’язане з меншим ризиком серцево-судинних захворювань та ймовірно раку ободової кишки.

Здоров'я кісток

Результати досліджень доводять, що вживання чорносливу здатне уповільнити втрату кісткової маси. Ці сухофрукти мають високий рівень корисних для кісток поживних речовин, серед них вітамін К і бор, які не є досить поширеними в інших продуктах.

Допомога при пологах

Вживання фініків протягом останніх кількох тижнів вагітності може сприяти розширенню шийки матки та зменшити потребу в стимуляції пологів.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ ПРИ ВЖИВАННІ

Оскільки сухофрукти містять менше води, їх калорійність значно вища, ніж свіжих фруктів. Варто стежити за розміром порцій, якщо ви намагаєтеся схуднути або зберегти свою вагу.

Однак для тих, кому потрібно набрати вагу або при поганому апетиті (наприклад, у людей похилого віку), сухофрукти можуть стати корисним компонентом щоденного набору продуктів.

Через природний високий вміст калію та цукру, сухофруктами не рекомендують зловживати людям із захворюваннями нирок.

Хоча цукор у сухофруктах натуральний, він все одно може сприяти розвитку карієсу. Найкраще їсти сухофрукти під час їжі або з багатими білками продуктами, такими як йогурт або горіхи. Такий комплексний перекус має значні переваги над споживанням самих тільки родзинок або фініків.

Щоб зберегти колір, до сухофруктів можуть додавати діоксид сірки (E220) та інші сульфіти. У деяких людей вони можуть викликати симптоми алергії. Якщо у вас є підозра на алергічну реакцію, зверніться за консультацією до свого сімейного лікаря або до алерголога.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...

Сейчас мы готовим

Все рецепты