Коли в Україні почали використовувати соуси до страв: розповідає бренд-шеф
![Коли в Україні почали використовувати соуси до страв: розповідає бренд-шеф](https://i.obozrevatel.com/news/2024/4/2/sauce-41714591280.jpg?size=1944x924)
У сучасній гастрономії соуси – це обов’язковий додаток практично до будь-яких страв. Соуси мають різноманітні смаки та готуються із дуже цікавих інгредієнтів. Можна навіть сказати, що існує сучасна соусна культура, яка розповідає, які соуси до яких страв смакують найкраще.
А ось коли на території України почали виготовляти соуси FoodOboz.ua розповів Віталій Гуралевич, бренд-шеф одного з найпопулярніших ресторанів.
За його словами, перші соуси в Україні почали виготовляти ще на початку XIX століття. У книгах Ольги Франко та Дарії Цвек, найвідомішиї українських кулінарок, присутні цілі розділи, присвячені саме соусам. Так, наприклад, в 1929 гоці світ побачила кулінарна книга Ольги Франко під назвою "Перша українська загально-практична кухня". У ній вказано, що українці успішно готують соуси вже протягом 20-30 років.
Основним компонентом тогочасних соусів були бульйони та сметана. До них додавались різноманітні складними, утворюючи перші українські соуси. Найчастіше використовували хрін, часник, спеції та лимонний сік.
Також часто у якості основного компоненту для соусу використовували мед та олію з горіхів. А, мабуть, найпопулярнішими соусами бути ті, що зроблені з квашенини. Квашені овочі подрібнюватись та змішувались із водою та олією.
На OBOZ.UA можна ознайомитись з різними українськими стравами: