Традиційна кутя з пшениці чи вишукана з рису: яку краще готувати і що символізують
![Традиційна кутя з пшениці чи вишукана з рису: яку краще готувати і що символізують](https://i.obozrevatel.com/news/2023/12/15/5e1223abe2623-900x473.jpg?size=1944x924)
Кутя – це головна різдвяна страва. Її готують і на Святвечір, і на саме Різдво. Такий святковий атрибут символізує вшанування померлих, коріння роду та родинний затишок. З роками українські фудблогери та відомі шеф-кухари створили безліч інтерпретацій такої страви.
Редакція FoodOboz розповість, яку кутю краще готувати: з пшениці або з рису. Крупи мають різну історію та символіку.
Традиційною вважається кутя з очищених зерен пшениці.
Саме цю крупу використовували в давнину. Пшеницю потрібно відварити, а потім поєднати її з:
- медом
- перетертим маком
- різними сухофруктами
- горіхами
Подають страву в спеціальному посуді – макітрі. Також можна використати глибоку глиняну тарілку. Пшениця – це істинно український продукт, Зерно символізує відтворення життя та його вічний колообіг і продовження роду. Не дарма пшеницю використовують саме на Різдво – народження Ісуса Христа.
Хто готував кутю з рису
Кутю з рису в давнину готували заможні селяни та шляхта. Тому з тих пір пішов звичай, що така крупа символізує достаток та добробут. Рис купували на великих ярмарках і коштував він досить дорого. Так само як і горіхи, родзинки та прянощі до страви.
Вже в радянські часи, коли пшеницю можна було не завжди знайти в магазинах, кутю готували переважно з рису. Традиуція варити рисову кутю збереглась на Півдні та Сході України.
Також на OBOZ.UA ви можете ознайомитись із рецептами: